Haber

İçişleri Bakanı Soylu, Bilecik’te AK Parti Teşkilat Akademisi’nde konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Terörle mücadelede sınırımızın ötesinde, sınırımızın içerisinde bugün 120’nin altına düştü, daha aşağıya düştü de onu sonra söyleyeceğim, Türkiye’deki terörist sayısı. Rahatsız oluyor birileri. Niye böyle söylüyorsunuz? Niye öyle söylüyorsunuz? Adım atamıyorlar, adım.” dedi.

Bakan Soylu, Bilecik’in Osmaneli ilçesindeki Sakarya Salonu’nda düzenlenen “AK Parti Teşkilat Akademisi Türkiye Yüzyılı Eğitim Programı”nda yaptığı konuşmada, Türkiye’yi geçmişten aldıkları tecrübelerle bambaşka bir noktaya doğru taşıdıklarını söyledi.

Türkiye’nin birçok problemle eş vakitli gayret ortaya koyduğunu ve bunu muvaffakiyetle yaptığını vurgulayan Soylu, şöyle devam etti:

“Türkiye terörle birden bir noktadan bir noktaya geldi. Yalnızca bugün mü geldi? Hayır. Geçmişteki deneyimlerimiz oluştu. Yıllarca bize dediler ki işte ’20 yaşındaki evlatlarımızı askere gönderiyorsunuz. Eli daha yeni silah tutmuş. Onu terörle mücadeleye gönderiyorsunuz. Terörle mücadele profesyonel bir iştir. Yapılması gereken buraya daha iyi eğitimli, yıllarca bu işleri yapmış, bu iş için eğitilmiş, yıllarca günlerce arazide durmayı bilen ve bir disiplin içerisinde terörle mücadeleyi yapabilecek kadroları var.’ Tayyip Erdoğan bunu yaptı. Bu husustaki profesyonel askerliği, profesyonel jandarmalığı, profesyonel kıyı güvenliği… Bunu getirdi. Yüzde 90 bugün jandarmanın profesyonellik oranı. Türk Silahlı Kuvvetleri de birebir orana yanlışsız süratli bir biçimde gitmektedir. Kıyı Güvenlikte yüzde 100. Şayet bizim bugün bu bahiste bir profesyonelleşmemiz olmamış olsaydı yani 21’inci asrın başından itibaren 20 yıldır bu anlayışı sürdürmemiş olsaydık, işin başından itibaren meseleyi sıkı tutmasaydık, meseleyi iyi tahlil edip, iyi analiz edip, eksiklerimiz nelerdir, neler yapmamız gerekir iyi bilmemiş olsaydık bugün aynı belalarla, aynı sıkıntılarla karşı karşıya kalırdık. Bugün eğer insansız hava aracımız, silahlı insansız hava aracımız varsa bu politikanın sonucudur.”

Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Diyarbakır’daki mitingini hatırlatarak, kendisinin de birkaç gün önce bu şehirde ve ilçelerinde ziyaretlerde bulunduğunu belirtti.

Bütün ilçeleri tek tek gezdiğini aktaran Soylu, şunları anlattı:

“Türkiye’nin en çağdaş kentlerinden biri oldu Diyarbakır. Şayet PKK’nın elinde kalsaydı, eğer teröre bulaşmış belediyelerinde kalsaydı hiçbir yatırım oraya gitmeyecek, her para terör örgütüne dağa gidecek ve ardından bize silah olarak, kurşun olarak geri dönecekti. Allah’a hamdolsun. Doğu ve Güneydoğu’da bugün öğretmen var, hem de Batı’dan daha çok var. Hekim var, hastane var. Her vilayette üniversite var. Havalimanı var. Mezralara kadar yollar var, asfaltlar var. Şu anda yalnızca Diyarbakır’da 40 büyük yatırımcı Organize Sanayi Sitesi’nde sıra bekliyor. Yalnızca teröristi değil tıpkı vakitte terörizmi oluşturan bütün kaynakları da kurutmaya yönelik bir politikayı AK Parti, Cumhur İttifakı, Türkiye’nin önüne hem de 21’inci yüzyılın en değerli seçeneği olarak ortaya koydu.”

“Değerlerimizi başkalaştıracak bir anlayışa dayanan siyaset oluşturmaya çalışıyorlar”

Soylu, sadece teröristlerden kaynaklanan bir maliyetin söz konusu olmadığına değinerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Aynı vakitte kültürel terörizm var. Kıymetlerini unutturmaya çalışılan, dinini unutturmaya çalışılan, birliği unutturulmaya çalışılan, ana baba sevgisi ve aile bağlılığını unutturmaya çalışılan bir terör örgütü propagandası, yıllarca bizden ayırmaya… Tam Avrupa’nın politikası, tam Amerika’nın siyaseti böl-parçala-yönet, kimliğini değiştir ve başkalaştır. Motamot Türkiye’ye bugün uyguladıkları gibi. Ne olacak? LGBT getirecekler Türkiye’ye. Beni bağışlayın, erkeklerle erkekler evlenecek, bayanlarla kadınlar evlenecek. Tam Kılıçdaroğlu’na göre bir politika. Yazıklar olsun. Bütün değerlerden yoksun. Bütün anlayışlardan yoksun. Avrupalının ve Batı’nın gönlüne gireceğim diye neredeyse bütün kıymetlerimizi başkalaştıracak bir anlayışa dayanan bir siyaset oluşturmaya çalışıyorlar. Büyükelçiler ne talimat verirlerse, Batı’dan hangi talimatı alırlarsa, hamburger yerken onlara neler söyleniyorsa elbette bunu Türkiye’de örgütlemeye çalışıyorlar. Şayet terörden arındırılmak için kayyum belediyeler misyon almamış olsaydı… Bu da bir siyaset olarak Doğu ve Güneydoğu’nun ve Türkiye’nin huzuru için çok değerli bir süreç ortaya koydu. Bugün kayyum belediyelerle orada hem de pek hoş bir biçimde hem kentlerin imarı ve inşası gerçekleştirilmekte hem vatandaşların konutuna gidilmekte hem vatandaşların hizmet ayağına götürülmektedir. Terörle uğraşta hududumuzun ötesinde, sonumuzun içerisinde bugün 120’nin altına düştü, daha aşağıya düştü de onu sonra söyleyeceğim, Türkiye’deki terörist sayısı. Rahatsız oluyor birileri. Niçin bu türlü söylüyorsunuz? Niçin o denli söylüyorsunuz? Adım atamıyorlar, adım.”

Bundan 5 yıl önce “Adım atamayacaklar, dağlarda gezemeyecekler” dediğinde kimilerinin dalga geçtiğine dikkati çeken Soylu, “Kim dalga geçiyordu? HDP’liler. Kim dalga geçiyordu? PKK’lılar. Ne oldu artık? Adım atamayacaklar. Yalnızca burada değil, Irak’ın kuzeyinde de Suriye’de de bütün terör bataklıklarını kurutmazsak namerdiz. Onlar Türkiye’yi tanımıyorlar. Onların bu milleti tanımıyorlar. Bugün Diyarbakır’da, Şırnak’ta, Batman’da, Hakkari’de gecenin saat 12.00’sine, 01.00’ine, 02.00’sine kadar beşerler huzur içerisinde geziyorlar. Çocuklar artık dağa gitmenin hayalini kurmuyorlar. Üniversiteye gitmenin, bu millete yararlı olmanın ailesine, annesine, babasına evlat olmanın hayalini kuruyorlar. Tayyip Erdoğan’ın da AK Parti’nin de bugün Cumhur İttifakı’nın da yaptığı budur. Siz, Türkiye ve Türkiye’yi yönetmediniz, Türkiye’ye devrim getirdiniz.” diye konuştu.

“HDP de PKK da İYİ Parti de aynı çizgiden yürüyüp gidiyor”

Cumhuriyet’in yeni yüzyılına girildiğini anımsatan Soylu, Türkiye’nin emin, inançlı, kelamına muteber, etrafındaki coğrafyanın her bir ülkesinin kendi ismine eminliğini almış bir ülke anlayışını yıllardan beri ortaya koyduğunu vurguladı.

Bakan Soylu, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Siz ötekilerin birbirleriyle palavradan dalaşmalarına bakmayın. Neymiş? Meral Akşener ile Pervin Buldan birbirleriyle atışıyorlar. Bu neye emsal biliyor musunuz? Neye benzediğini anlatayım. Bu bankaların önünde bazen emekliler evvelden maaş almaya masraflardı. Alışılmış dolandırıcılar var orada. Birileriyle arbede edenler güya… ‘Tantanacılar’ derler bunlara. O denli tantana yaparlar. Arbede ederler. Yaşlılar, ‘Çocuklar yapmayın’ dediği andan itibaren para cepten sarfiyat. Artık bunların işi HDP ile ÂLÂ Parti, Meral Akşener ile Pervin Buldan’ın işi ne biliyor musunuz? Tantana yapmak. Tantana yaparken ‘Acaba hangi Ankara belediyesinden ve İstanbul belediyesinden hangi ihaleleri cebimize indireceğiz?’ onun hesabını yapıyorlar. Başka hiçbir hesapları yok. Buna inanın. Hiç ihalede kavga ettiklerini gördünüz mü? Hiç belediyedeki rantın paylaşımında kavga ettiklerini gördünüz mü? Hiç belediyedeki müdürlüklerde, İstanbul’da, Ankara’da, öbür yerlerde bu rantın paylaşımında, belediyelerdeki müdürlüklerde, idare heyeti üyeliklerinde rastgele bir hengame ettiklerini gördünüz mü? Hayır. Zira neden biliyor musunuz? Bunun da bir sebebi var aslında. Sebebi şu işverenleri birebir; Amerika. Amerika talimat veriyor, HDP de PKK da DÜZGÜN Parti de tıpkı çizgiden yürüyüp gidiyor. Büsbütün budur. Hiç onların çizgisinden çıkamazlar zira ipleri elinde. İstedikleri vakit çekerler. İstedikleri vakit tehdit ederler. İstedikleri vakit içlerinden bir adam çıkartıp tehdit ettirirler. Esir olmuşlarla Türkiye’de siyaset yapılmaz. Türkiye’de Tayyip Erdoğan üzere ipi cebinde gezenlerle siyaset yapılır. Bu ülkeye kendisini adayanlarla siyaset yapıyor. Bu ülke o denli gelişir, büyür, zenginleşir. Bu ülke o denli etrafındaki coğrafyaya kendi pahalarını pekiştirir.”

“Sizin hırsızlığınıza göz yuman alçaktır, namerttir”

Altyapısını güçlü şekilde oluşturan ve yarına ümitle bakan bir Türkiye’nin var olduğunu anlatan Soylu, şunları ifade etti:

“Bunlar daima bir arada gerçekleştirildi. Bunları daima bir arada yapıldı. Ne olacak? Kılıçdaroğlu o denli mi? Üç koyunu güdemezler. Kaybeder, koyunu güderken hamburgerci de bulamaz. Orada hamburgerci de olmaz. Yıllarca bu türlü yaptılar. Yıllarca iftira ettiler. Türk Silahlı Kuvvetleri de iftira… Neymiş? Kimyasal silah kullandı. Jandarmaya, emniyete, bu ülkenin İçişleri Bakanına, Cumhurbaşkanına ‘Siz uyuşturucu ticareti yapıp cari açığınızı kapatıyorsunuz’ diye dünyanın en alçak iftirasını ortaya koydu. Yetmez. Adamlarına Yalova’da mahkeme bastırttı. Hırsızlık yapma. Bilecik’te yaptılar. Yakaladılar mı? Sesleri çıkıyor mu? Düzgün ya istediğinizi yapacaksınız. Sizin hırsızlığınıza göz yuman alçaktır, namerttir. Her türlü pazarlığı yapacaksınız Bilecik’te. Her türlü herzeyi yiyeceksiniz. Her türlü haltı işleyeceksiniz. Sonra da ‘Bizim üzerimize geliyorsunuz’ diye bizi korkutacaksınız. Geçti o günler. Bu milletin tek kuruşunu size yedirmeyeceğiz, talan ettirmeyeceğiz. Şimdi ne yaptılar Yalova’da? Eşkıya ekibine mahkeme bastırdılar. Yargıçları tehdit ettirdiler, savcıları tehdit ettirdiler. Recep Tayyip Erdoğan’a yasak konuldu? Mahkeme bastı mı? Rahmetli Erbakan, rahmetli Demirel, Baykal, rahmetli Ecevit, hepsini Zincirbozan’a Hamzakoy’a götürdüler. Kim mahkeme bastı? Her türlü haksızlıklarla karşı karşıya kaldılar ama eşkıya takımına verilen talimatlar Türkiye’yi istikrarsızlaştırmak, Türkiye’yi güvensiz bir ülke haline getirmek, herkese iftira atmak, herkese çamur atmak, ortalığı bulandırmak, ondan sonra da Amerika’nın, Avrupa’nın istediği gibi oyun kurmasını, burada istediğini yapabilmesini imkanlı hale getirebilmek, tezgahları bu. Ama bir şeyi hesap edelim. Bunlar Tayyip Erdoğan’ı, şu inançlı kadroyu ve aziz milletimizi hesap edemiyorlar.”

Bakan Soylu, Türkiye Yüzyılı’nın hedeflerin, değerlerin, istikrarın, Türkiye’nin etraftaki coğrafyadaki mağdurların ve mazlumların kardeşçe el uzattığı bir yüz yıl olacağını belirtti.

Türkiye’de zor olanı başaran bir teşkilatla birlikte olduğunu dile getiren Soylu, şöyle dedi:

“Siz sıkıntı olanı başardınız. Bundan sonrası daha rahat. Zira yapabileceğinizi gösterdiniz. Zira bu millete nasıl yapabileceğini gösterdiniz. Bu millete nasıl vesayetin yenileceğini, nasıl darbelerin mağlup edileceğini, nasıl çıplak ellerle F-16’ların korkutulacağını, nasıl Amerika’nın oyuncağı FETÖ’nün bu ülkede tarumar edileceğini gösterdiniz. Yerli ve milli enerjimizi Türkiye Yüzyılı’nda yüzde 90’ların üzerine çıkaracağız. Sadece o değil. Bir tane araba yaptık, çıldırdılar. Elli türlü yalan attılar. Bu Türkiye Yüzyılı’nda biz de bizden sonraki gençler kaç tane ay yıldızlı otomobil yapacaklar, çıldıracaklar. Uçaklar yapacaklar. Dünyanın en çağdaş gemilerini yapacaklar. Evet uzaydan bütün dünyaya bu işin nasıl yapıldığını gösterecekler. Etrafımızdaki coğrafyanın sıhhat üssü olacağız… Daima birlikte bunları göreceğiz. Daima bir arada gerçekleştireceğiz. Üretim üssü olacağız, bedeller üssü olacağız. Bunları daima birlikte yapacağız, daima bir arada gerçekleştireceğiz. Siz Türkiye’nin ufkunu açtınız. Şimdi 2023 seçimlerinde hep birlikte Türkiye’nin yarınına güçlü bir halde adım atmak vaktidir.”

Süleyman Soylu, 2023 seçimleri için Cumhur İttifakı’nda çok büyük bir gayret ortaya koyacaklarını vurgulayarak, “Hepinizin huzurunda Sayın Dr. Devlet Bahçeli Bey’e de teşekkür etmek istiyorum. Bizim ittifakımız bir seçim ittifakı değildir. Kimse yanlış anlamasın. Biz bir kıymetler, medeniyet ittifakıyız. Ertuğrul Gazi bize ne bırakmışsa biz onun savunucusu bir ittifakız. Bize Hacı Bektaş ne bırakmışsa biz onun savunucusu bir ittifakız. Bugün onlar üzere büyükelçilerin masasında pişirilmiş bir ittifak değiliz. Bu milletin hamurunun ittifakıyız biz ve bu Cumhur İttifakı bu milletin ittifakıdır. El birliğiyle inşallah daima birlikte bunu sağlayacağız. Büyük Birlik Partisi’yle hep beraber kucaklaşarak 2023’te Türkiye Yüzyılı’nın imzasını başlangıç imzasını atacağız.” diye konuştu.

Programa, AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Osmaneli Belediye Lideri Münür Şahin, AK Parti Vilayet Lideri Serkan Yıldırım, kimi ilçe belediye liderleri ve partililer katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort