Haber

Futbol Tarihine Geçen En İlginç Transfer ne Karşılığında Yapıldı 3’te 3 Futbol

Futbol tarihinin az bilinenleri 3’te 3 Futbol’da 150.000’lik soru oldu

TRT’nin sevilen yarışı 3’te 3 Futbol’un Dünya Kupası boyunca sürecek özel kısımları başladı. Geceye damga vuran 3’te 3 soruları çok konuşuldu. İşte soru soru 3’te 3 Futbol’un birinci kısmı…

Katar’da devam eden Dünya Kupası heyecanı tüm hızıyla sürerken, TRT1’in sevilen yarış programı 3’te 3 Futbol ile ekranlara sürprizlerle döndü.

Dünya Kupası boyunca TRT’nin özel olarak hazırladığı bilgi müsabakası 3’te 3 FUTBOL, dört özel bölüm olarak ekranlara gelmeye başladı. Ünlü spor adamı Hikmet Karaman’ı uzman koltuğuna oturtan müsabakanın birinci kısmında tarihin en değişik transferlerinden birinin ne karşılığında yapıldığı ile ilgili soru geceye damgasını vurdu.

DÜNYA KUPASININ EN DİKKAT ALIMLI TRANSFERİ

3’te 3 Futbol’da uzman koltuğunda oturan Prof.Dr. Tufan Gündüz’ün yerini usta teknik adam Hikmet Karaman aldı. Ünlü spor adamı Karaman paylaştığı bilgiler ve verdiği taktiklerle yarışmacıların mükafata uzanmasına katkı sağladı.

TARİHİN EN FARKLI TRANSFERİ NE KARŞILIĞINDA?

İlgi cazibeli futbol sorularıyla ekrana gelen 3’te 3 Futbol, Vücut Eğitimi mezunu Konyalı yarışmacı Oğuzcan Yenginol’a tarihin en enteresan transfer bedellerinden biri soruldu. İşte 150 bin lira kıymetinde ki geceye damgasını vuran soru:

1998’de Romanya İkinci Lig takımı Juil Petrosani’de oynayan Ion Radu, Valcea kadrosuna ne karşılığında transfer oldu?

Yarışmacı Oğuzcan Yenginol tecrübeli teknik adam Hikmet Karaman’dan aldığı yardımla 500 kilo et şıkkını seçerek soruyu hakikat cevapladı. 150.000 lira için devam diyen yarışmacıya “2008 Avrupa Futbol şampiyonasında asist kralı olan futbolcumuz” soruldu. Arda Turan ile Hamit Altıntop ortasında kalan yarışmacı yeniden Hikmet Karaman’a başvurdu. Yarışmacı Karaman’ın Arda Turan şıkkını elemesinin akabinde Hamit Altıntop diyerek yanlışsız yanıta ulaştı fakat bir sonraki soruda kırmızı butona basarak yarıştan 25.000 lira mükafatla ayrıldı.

İşte birbirinden farklı 3’te3 Futbol soruları

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu